KURUCULARIMIZ

Nuray Özer & Erkan Özer

Haziran 2021

XL Dergisi Röportajı

Nuray Hanım merhaba. Sizi sayfalarımızda tekrar kapak konuğumuz olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Görüşmediğimiz süre içerisinde Özel Nuray Özer Eğitim Kurumları’nda ne gibi yenilikler oldu?

Merhabalar. Bizde tekrar sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyuz.
Görüşmediğimiz süre içerisinde kurumlarımızda olumlu anlamda birçok gelişme yaşadık. İlk olarak yeni kurs binamızı öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Antalya’nın en donanımlı ve öğrencilerimizin zevkle çalışmak isteyeceği ortamları oluşturmak için çok çalıştık. Sesli ve Sessiz Kütüphane modelimizle öğrencilerin çalışma ortamlarını üst seviyeye taşıdık. Sınıflarımıza da teknoloji yatırımlarımızı yaparak ders içerisinde zaman kaybının önüne geçtik. Tüm kademelerimizde bir dönemi daha Pandemi şartlarına rağmen, sağlıkla ve başarılarla tamamladık. Kurum içi planladığımız yatırımlarımızın tamamını yine sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Büyüme hedeflerimizle doğru orantılı olarak kurumlarımızı Antalya standartlarının üstüne çıkardık diyebilirim. Yine bu süre içerisinde Antalya’da marka olan kütüphane anlayışımızı liseden sonra ortaokul gruplarımıza da entegre ettik. Ortaokul binamızda beş adet cep kütüphanesi ve bir adet büyük kütüphaneyi öğrencilerimizin kullanımına sunduk. Bu yatırımlara ek olarak öğretmen kadrolarımızı artan öğrenci sayılarımızla doğru orantılı olarak alanında oldukça uzman, kendisini ispat etmiş öğretmenlerle güçlendirdik.

Kurulduğunuz günden bugüne Özel Nuray Özer Eğitim Kurumları nasıl bir ilerleme kaydederek sektörde bir marka haline geldi?

Nuray Özer Eğitim Kurumlarının temeli eğitim dışı bir sermayeye dayanmamaktadır. Tam aksine emin adımlarla çıkılan 12 yıllık bir merdivenin bize kazandırdığı tecrübe ve maddi manevi birikimin eseridir. Yerel bir marka olmak ki özellikle eğitim sektöründe ulusal, devasa bütçeli markaların arasında oldukça zor ve velilerin, öğrencilerin kalbinde yer edinmesi en güç yoldur. İşte bizim bu yolu hazmede hazmede ilerlediğimize ve “her öğrenci bizim için özeldir” mottosundan hareketle yerel bir eğitim kurumunu bugün bir marka haline getirebildiğimize inanıyorum.

Kurumunuzun eğitim felsefesi nedir, Nuray Özer öğrencisi olmayı nasıl tanımlarsınız?

Eğitim felsefemiz disiplindir. Kurum olarak bizler her öğrencinin disiplinli ve düzenli bir çalışmayla başaracağını biliyoruz. Dolayısıyla Nuray Özer öğrencisi olmayı tanımlarken kamp çalışmalarına, ders saatlerine dakikası dakikasına riayet eden, verilen çalışmaları tamamlamakla mükellef ama aynı zamanda bu süreçleri yaşarken yanında rehber öğretmen ve alanında uzman branş öğretmenlerinin desteğini hissederek sınava en donanımlı şekilde hazırlanan öğrenci olarak tanımlayabilirim.

Öğrencilerinizi sınavlara hazırlarken nasıl bir yol izliyorsunuz?

İdarecilerimizin ve öğretmenlerimizin hazırladığı yıllık planlar, kamp planları, sınav ve soru çözümü programları çerçevesinde yaz aylarından başlamak üzere sınav haftasına kadar rehber öğretmenlerimizin mentorluğunda öğrencilerimizin bireysel eksiklerini göz önünde bulundurarak yoğun bir çalışma programı uyguluyoruz. Öğrencilerimizi sınava hazırlarken sadece kurum içindeki hayatını değil, eğitim koçluğu hizmetimiz çerçevesinde evindeki hayatını da düzenleyerek çalışma ortamlarından en üst seviyede yarar sağlamasını amaçlıyoruz.

Hala karar vermedin mi ?

Tüm sorularını cevaplamak için buradayız. Lütfen bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın WhatsApp
1